Darmowe szkolenia dla instytucji charytatywnych

admin 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Mimo, że organizacje działające non profit realizują często sensowne projekty i zatrudniają do nich zmotywowanych działaczy, to odczuwają brak eksperckiego warsztatu z zakresu kierowania organizacją i zadaniami. A na szkolenia zwykle ich nie stać.

Szkoleniowcy z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom pomóc.  Przedstawicieli działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na bezpłatne szkolenia z kilku dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą zgłosić swój udział pisząc na adres [email protected]

Zgłaszać się mogą działające oficjalnie jednostki, jak również pojedynczy aktywiści społeczni.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednakże beneficjenci powinni zorganizować miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. ich własna siedziba czy okoliczny dom kultury. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

zarządzanie grupą aktywistów – kompetencje lidera

komunikacja w organizacji

rozwiązywanie problemów społecznych

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

marketing i promocja organizacji

asertywna komunikacja

prowadzenie prezentacji i przemówień

zarządzanie przez cele 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie przesyłać można bezterminowo. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują wsparcia rozwojowego każdej zainteresowanej organizacji. Ograniczenie stanowi pula dostępnych w danym kwartale miejsc i poziom merytoryczny aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – komentuje Dorota Owczarska, członek zarządu Fundacji. – Liczymy na to, że realizowane przez wolontariuszy projekty staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych niewielkich lokalnych organizacjach. Tam pomoc doradcza i nauka są zwykle potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. W wielu miejscowościach obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Próbujemy trochę ten stan zmienić.  Tagi:
Losowy

Szkolenia

Odwiedzającym moją stronę dzień dobry mowi Sylwia Oleksy. Razem z gronem trenerów zapraszamy na szkolenia biznesowe, kursy menedżerskie , szkolenia zawodowe , sprzedażowe dla firm, oraz programy rozwojowe dla studentów . Nasze międzykulturowe seminaria przygotują Waszych pracowników, oraz rodzinę na wyjazdy i prz

Czytaj więcej...